Kommenteeri

Figuuride näitus "Mees ja naine"

3. juulil 2020 avatati ARSi tarbekunstigalerii mikronäituste sarjas keraamikakunstniku ning kauaaegse ARSi majalise Kersti Karu keraamiliste figuuride väljapanek „Mees ja naine“. Näitus oli avatud augusti lõpuni.


Näitus keskendub kunstniku aktifiguuridele ja annab sellisena ülevaate autori stiliseeritud inimfiguuridest. 2019. aasta lõpus oli Tallinna keskraamatukogus külastajatele avatud Kersti Karu tarbe- ja disainkeraamika ülevaatenäitus „Keraamika maailm“, kus oli eksponeeritud valik autori seinataldrikutest, kelladest, vaasidest, kruusidest, kaussidest, aga ka dekoratiivsetest vormidest ja erinevad loomafiguuridest. Nüüd on huvilisetel võimalik tutvuda Kersti Karu inimfiguuridega, mis ei olnud osa „Keraamika maailma“ näitusest.

Kersti Karu (sünd. 1946) on keraamikuna tegutsenud üle 45 aasta, ERKI lõpetamise järel 1971. aastal töötas ta kunstikombinaadis ARS tehnoloogi ja hiljem autoritiraaži kunstnikuna, aastast 2003 vabakutselise kunstnikuna.

Mitmed tema stiliseeritud figuurid on saanud väga populaarseks, seda nii ARS kunstikombinaadi ajal kui ka hiljem, tegutsedes vabakutselise autorina. Kersti Karu on viinud kõik oma miniskulptuurid kipsvormidesse ning on neid paljundanud savivalu tehnikas.

Näiteks on tema elevandi figuure nimetatud legendaarseks ja tutvustatud ka saates „Ringvaade“.

Viimastel aastatel on Kersti Karu keraamikat eksponeeritud nii suurematel personaalsetel ülevaatenäitustel – „Tagasivaade. Keraamika suurvormid 1976–2016“ (Adamson-Ericu Muuseumi siseõu, 2016), „Figuur ja vorm. Keraamikat aastatest 1976–2016 (Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu galerii, 2017), „Keraamika maailm“ (Tallinna keskraamatukogu, 2019) – kui ka väiksematel temaatilistel näitustel nagu „Nii ja naa“ (ARS Showroom, 2019–2020).

 

Näituse „Mees ja naine“ avamine toimub paralleelselt näituse „Punane“ avamisega ARS kunstilinnakus. Eesti Kunstnike Liidule kuuluv ARS Kunstilinnak on suurim kunstiloomekeskus Eestis, kus täna tegutseb enam kui sada kunstnikku, disainerit ja loovettevõtet.

„Mees ja naine“ jääb ARSi tarbekunstigaleriis avatuks 3. juulist kuni 29. augustini 2020.

Näituse "Mees ja naine" info Facebookis.


Lisa kommentaar

Email again: